Czas znaleźć dobre przedszkole dla swojej pociechy

Nasze dzieci są naszymi skarbami. Kochamy je nierzadko bardziej niż siebie samych. Gdy w rodzinie pojawia się mały człowiek, życie wywraca się do góry nogami. Każdy nasz dzień, każda czynność zostaje podporządkowana potrzebom naszym i naszego dziecka. Zarywamy noce, zaniedbujemy siebie i własne potrzeby – bo wymaga tego sytuacja.

Czas wrócić do pracy

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego przedszkola, warto wybrać się tak osobiście i skorzystać z możliwości odbycia z dzieckiem zajęć adaptacyjnych
Autor zdjęcia: pocketwiley

Dni spędzane z dzieckiem mijają nam bardzo szybko. Dni zlewają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Nawet nie wiemy kiedy mija czas urlopu macierzyńskiego (więcej) i zmuszeni jesteśmy do tego, by wrócić do pracy. Z jednej strony z pewnością brakuje nam naszego dawnego życia, możliwości wyjścia z domu, z drugiej myśl o tym, że zostaje w nim nasze dziecko podcina nam skrzydła. Doskonale wiemy też i o tym, że ciężko będzie nam się skupić na wykonywaniu czynności zawodowych, myślami będziemy bowiem przy dziecku. Już nic nie będzie takie samo jak wcześniej. To nieunikniona kolej rzeczy.

Gdzie i z kim zostawić swoje dziecko?

Powierzenie innej osobie opiekę nad swoim dzieckiem jest bardzo trudne. Wiemy bowiem doskonale o tym, że nikt nie zajmie się nim tak dobrze jak my. Obawiamy się, że dziecko nie będzie należycie przypilnowane, że coś może mu się stać…

Część osób decyduje się na zaangażowanie niani, która w naszym domu zostanie z maluchem na czas naszej nieobecności. Inne osoby wolą jednak, by dziecko zostało w wyspecjalizowanej placówce, nad którą jest nadzór i która przerabia jakąś podstawę programową. W takim przypadku nieoceniona jest baza przedszkoli, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie przyjęcie dziecka do państwowego żłobka, czy też przedszkola graniczy niemalże z cudem. Konieczne jest wówczas skorzystanie z oferty placówek prywatnych, najlepiej położonych niedaleko od naszego miejsca zamieszkania, lub pracy – tak, by dojazd do przedszkola, czy też żłobka z dzieckiem był dla nas i malucha jak najmniej uciążliwy.

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór danego miejsca, warto wybrać się tak osobiście i skorzystać z możliwości odbycia z dzieckiem zajęć adaptacyjnych. Widząc jak zachowuje się personel i jak wygląda wyposażenie placówki, z pewnością łatwiej będzie nam zostawić nam w niej swojego malucha.